Výstava: Fotografií Emila Madera

 

last111
Milí priatelia,

Galéria Lepší svet Vás pozýva na benefičnú predajnú výstavu fotografií EMILA MADERA. Všetky diela sú predajné a ich kúpou pomôžete zvyšovať kvalitu života ľudí s mentálnym znevýhodnením, o ktorých sa stará nezisková organizácia Lepší svet.

Galéria Lepší svet, Jurigovo nam. 1, Karlova Ves, Bratislava

Vernisáž: 23. 06. 2016 o 17:30 hod.

Výstava potrvá do 25. 08. 2016

Emil Mader sa narodil v Bratislave no posledných 35 rokov žije v Austrálií.  Po príchode do Australie, mal niekoľko rokov na zvládnutie jazyka, klimatizaciu, a budovanie profesionálnej kariéry. Pracoval v oblasti telekomunikácií a v rámci svojho zamestnania precestoval a poznal veľkú časť Austrálie.

K fotografovaniu ho priviedli pravé cesty pri ktorých spoznával tuto krajinu a jej kultúru. Život  v  Austrálii si vybral preto  že krajina bola v tom období málo prebádaná, neznáma a pre nás stále exotická.

Potom ako precestoval Austráliu začal Emil Mader  cestovať po svete a dnes možno povedať , že precestoval  viac ako 70 krajín na kontinentoch Európy  Ameriky  Južnej Ameriky Ázii a Afriky v rátane priľahlých ostrovov. Možno najviac mu učaril Africky kontinent, jeho národné parky v Juhoafrickej Republike, Keni, Tanzánii, Zimbabwe ako aj časť severnej Afriky.

Fotografie Emila Madera nám približujú existenciu odlišného sveta , Prostredníctvom svojich fotografii nás autor do tohto sveta vťahuje a dáva nám cítiť vôňu a silu tejto krasy. Je milovníkom prírody a všetkého čo s ňou súvisí. Pravé preto fotografuje všetko pekne a zábery o utrpení a  násilnosti ponecháva iným.

Je to úprimná snaha zachytiť  okamih, pozastaviť  chvíľu ktorá je krásna a vážiť si každodennú krásu  na tejto planéte.

Tešíme sa na vašu návštevu.