Predajná výstava fotografií Antona Fialu „Galéria Svet“

Skrášlite svoj interiér hodnotným umením, ktoré pomáha.

Výstava GALÉRIA SVET – fotografie ANTONA FIALU prezentuje exotické prírodné scenérie či prírodné monolity z ďalekých krajín.

Všetky diela sú predajné a výťažok poputuje na podporu ľudí s mentálnym znevýhodnením, o ktorých sa stará nezisková organizácia Lepší svet. Anton Fiala ako jeden z mála fotografov na svete vystavoval na všetkých kontinentoch našej planéty.

Výstava trvá do konca augusta 2015 v Galérii Lepší svet na Jurigovom námestí 1 v Karlovej Vsi v Bratislave.

FB_fiala_EVENT01 copy copy

 

Na farebných fotografiách môžete vidieť pozoruhodné pieskové duny na Mauríciuse, skvostné baobaby na Madagaskare, obrovské ľadovce v Severnom ľadovom oceáne, sopku Gunung Bromo v Indonézii a mnohé iné, pre bežného človeka ťažko dostupné prírodné nádhery. Verejnosť má prostredníctvom tejto výstavy možnosť unikátne fotografie nielen vidieť, ale si ich aj za špeciálne ceny zakúpiť.

KATALÓG PREDAJNÝCH FOTOGRAFIÍ: Cena za každú fotografiu je 350 EUR (rozmer foto 100×70, archívna tlač, v ráme), kúpou podporíte ľudí s mentálnym znevýhodnením.

V prípade záujmu volajte 0903 476 763 alebo napíšte na info@lepsisvet.org

Kúpou týchto fotografií môžete využiť možnosť odpisu povinného plnenia za nezamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím pre organizácie, ktoré majú viac ako 20 zamestnancov č. 5/2004 Z.z. NR SR

anton fiala DSCF5189 copy DSCF5190 copy DSCF5191 copy DSCF5192 copy DSCF5193 copy DSCF5194 copy DSCF5195 copy DSCF5197 copy DSCF5198 copy DSCF5200 copy DSCF5201 copy DSCF5202 copy DSCF5203 copy DSCF5204 copy DSCF5207 copy DSCF5208 copy DSCF5209 copy DSCF5210 copy DSCF5211 copy DSCF5212 copy DSCF5213 copy DSCF5214 copy

 

„Sme radi, že práve v našej galérii môžeme predstaviť diela vynikajúceho fotografa Antona Fialu. S autorom spolupracujeme už niekoľko rokov, je to človek, ktorému záleží na pomoci slabším a aj prostredníctvom predajnej výstavy svojich fotografií nám pomôže vytvárať lepší svet pre našich klientov – ľudí s mentálnym znevýhodnením“, uviedol význam spolupráce a výstavy riaditeľ neziskovej organizácie Lepší svet Dušan Mikulec.

Anton Fiala je vášnivý cestovateľ a fotograf. Pred vyše štyridsiatimi rokmi začal fotografovaním krás slovenského Liptova, Oravy, Spiša a Kysúc. Postupne začal objavovať aj krásny ďalekých krajín. Jeho dlhoročný priateľ a kurátor jeho výstav Marián Pauer v texte k výstave píše: „Tóno nehľadí do vesmíru, drží sa pri zemi, za výškami putuje po našej modrej planéte. Nementoruje, nevyvyšuje sa , všetky jeho snímky majú spoločného menovateľa: úctu k ľuďom a k prírode. Každý záber statočne vychodí. Ďaleké kraje dokáže zobraziť tak, že mu uveríme, aj keď možno nikdy nebudeme mať možnosť overiť si to. Pretože všade prichádza nielen s fotoaparátom, ale najmä s otvorenými očami. A so srdcom.“

Anton Fiala pravidelne vydáva cestovateľské publikácie, zúčastňuje sa cestovateľských besied a premietaní. „Keďže pán Fiala je v týchto dňoch už opäť na fotografických cestách, pre našich návštevníkov galérie sme sa rozhodli po jeho návrate v mesiaci august zorganizovať premietanie jeho fotografií s komentovanou prehliadkou výstavy“, dodal Dušan Mikulec.

Výstava Galéria Svet bola v minulom roku prezentovaná v sídelnej budove Slovenského národného múzea (SNM) v Bratislave. V rámci nej bola verejnosti predstavená aj rovnomenná monografia Antona Fialu s textami Mariána Pauera. Tento rok obaja oslavujú svoje jubileá a pri tejto príležitosti pripravujú výnimočnú výstavu fotografií zo Slovenska v Pálffyho paláci na Zámockej ulici.

 

Anton Fiala sa narodil v roku 1955 v Bratislave. Po skončení štúdií na Strednom odbornom učilišti polygrafickom (odbor reprodukčný grafik – fotograf) pokračoval od roku 1975 v štúdiu na FAMU v Prahe, odbor umeleckej fotografie. V rokoch 1972 až 2014 realizoval 109 samostatných výstav a zúčastnil sa na viac ako 94 výstavách v zahraničí, na ktorých získal veľa významných ocenení. Jeho diela sú zastúpené v zbierkach renomovaných galérií a múzeí doma i v zahraničí.

Lepší svet n.o. už viac ako 12 rokov pomáha ľuďom s mentálnym znevýhodnením ku kvalitnejšiemu životu. V súčasnosti poskytuje sociálne služby, odbornú činnosť a pomoc pre takmer sto klientov v bratislavskom a trenčianskom kraji. Galéria Lepší svet vznikla s cieľom podpory zariadení neziskovej organizácie Lepší svet. Pravidelne pripravuje benefičné predajné výstavy významných slovenských umelcov a tým ponúka možnosť spájať umenie s konkrétnou pomocou.